restaurant on terrace with view on sea, Santorini island, Cyclades, Greece

Milijonieriaus gyvenimas: kiek tai kainuoja?

Jeigu galvoji, kad milijonieriaus gyvenimą galėsi gyventi tik tada, kai tapsi milijonierium – gyveni iliuzijoje. Apskritai, žodis milijonierius yra beviltiškai neaiškus. Ar milijonierius reiškia kad žmogus uždirba milijoną eurų per metus? Per mėnesį? Per dieną? Ar tai reiškia, kad jis turi milijoną eurų banko sąskaitoje? Arba turi nelikvidaus turto, kurio vertė milijonas?

Akivaizdu, kad pats žodis “milijonierius” yra niekinis. Svarbiausia – žinoti, kokio gyvenimo Tu nori ir kiek jis Tau kainuos PER MĖNESĮ. Jeigu nežinai, kiek kainuoja Tavo svajonių gyvenimas – vadinasi, jis ir liks tik svajone.

Duosiu keletą realių pavyzdžių iš realios šios dienos rinkos (2021 rugpjūtis):

Panoraminiai apartamentai Žvėryne (Vilnius), 217 kv. m. 
€2500/mėn. (nuoma)
 👇

Modernus namas pušyne Valakampiuose, 265 kv. m., 10a sklypas
€790 000 | €3800/mėn. (paskola 25 m.) 👇

Mercedes-Benz CLA 250, 3 metų senumo 
€19300 | €325/mėn. (lizingas 5 metams su 10% pradiniu įnašu) 👇

Maserati Ghibli, 3.0l, 302kW, 5 metų senumo
€37000 | €615/mėn. (lizingas 5 metams su 10% pradiniu įnašu)
 👇

15min pasiskraidymas su lėktuvu kartą per savaitę su pilotu
4 x €30 = €120/mėn. 👇

Pažiūrėk dar kartą į aukščiau pateiktus pavyzdžius ir atsakyk – kiek iš viso kainuoja gyventi milijonieriaus name, kurio garaže stovi Maserati? 

€4415/mėn.! 

Juokingai mažai. Jokių kalbų apie milijonus.

Kada ir kodėl lizingas/nuoma yra gerai? Anksčiau minėjau, kad pirkti aktyvus su paskola = gerai, o pirkti pasyvus su paskola = blogai. Šis patarimas galioja masėms – žmonėms, kurių pagrindinis pajamų šaltinis yra laiko mainymas į pinigus. Tokie žmonės taupo pinigus ir laiko juos po lova. Todėl jiems labiau apsimoka pasyvų pirkimui naudoti savo pinigus negu skolintis. Nes – nors ir savi pinigai nieko neuždirba, bet ir palūkanų už jų naudojimą nereikia mokėti. Taip elgiasi masės (vidurinioji klasė).

Tačiau jeigu Tu skaitai šį straipsnį, vadinasi Tu nesi masė. Tu pinigus uždirbi (arba sieki uždirbti) ne mainydamas laiką į pinigus, o darydamas pinigus iš pinigų. Tarkime, kad Tavo pinigai Tau generuoja 20% metinę grąžą, kai jie investuoti į aktyvus. Pasyvų pirkimas su paskola Tau kainuos 5% palūkanų per metus. Tokiu būdu, gavai 15% grąžą. Tačiau – jeigu išimtum savo pinigus iš aktyvų ir panaudotum juos pasyvų pirkimui, prarastum 20% metinę grąžą. Todėl – turtėjimo keliu einantiems žmonėms apsimoka naudoti kitų žmonių pinigus net ir pasyvų pirkimui.

Pavyzdys: jeigu perki Maserati už €37000 iš savo pinigų, prarandi €55067 neuždirbtos investicijų grąžos per 5 metus, įskaitant sudėtines palūkanas. Tačiau – jeigu palieki €3700 pradiniam įnašui ir likusius €33300 investuoji, uždirbi €49561 grąžą. O už pasiskolintus €33300 automobiliui įsigyti, sumoki €8325 palūkanų per 5 metus. Galutiniame rezultate, uždirbai €41236.

Svarbu, kad skolos-pajamų santykis neviršytų Tau komfortiškos ribos. Man tai yra 20%. T.y. jeigu už automobilį moki €600 lizingą per mėnesį, atsvarai turėtum turėti bent €3000 grynųjų pajamų per mėnesį. Skolos-pajamų santykis virš 30% jau yra judėjimas link vergovės, o 70%+ jau judame link finansinės savižudybės. Jeigu Tu esi pasiekęs tokias aukštumas, nebeimk daugiau paskolų ir sutelk visą dėmesį į pajamų didinimą.

P.S. Šis straipsnis Tau negalioja jeigu Tave dominančio pirkinio kaina neviršija 1% Tavo metinių pajamų. Pvz., jeigu perki Maserati už €37000, o pats uždirbi €3.7M/metus (€308K/mėn.) – nesivargink su tais popierizmais ir negaišk brangaus laiko. Trauk arbatpinigius iš piniginės ir nusipirk tą žaisliuką. Nes Tu to vertas. 🥳

Gero gyvenimo.


Paskelbta

kategorijoje