lesvos_dump_web

Kodėl pensija – prakiurusi gelbėjimosi liemenė?

Jeigu apsidairytume aplink, pamatytume, kad visuomenėje vyrauja šis įsitikinimas: “Dirbk, mokėk mokesčius ir senatvėje valstybė tavimi pasirūpins.”

Bet ar tikrai? Pagal naujausius 2021 m. duomenis, vidutinė senatvės pensija turint būtinąjį stažą yra 440 eur. Vidutinis atlyginimas į rankas 2020 m. pabaigoje – 967 eur.

Nesileisiu į diskusijas kiek yra “daug” arba “mažai”, nes kiekvienam šis skaičius yra savitas, bet aišku viena – iš 440 eur šiam momentui kūrybingai pragyventi gal ir įmanoma, bet tikrai ne Gyventi iš didžiosios G. Iš bėdos egzistuoti ir džiaugtis kad turi duonos riekę su sviestu, bei nustumti visas savo svajones į šalį ir pasakyti sau “galiu tik tiek” yra bandymas nužudyti sielą. 

Deja, sielos nužudyti neįmanoma, todėl fizinis gyvenimas pensijoje vietoj įkvėpto klestėjimo tampa tylia desperacija.

Gyvename pinigų pasaulyje, kurio arterijomis teka eurai, doleriai ir svarai. Turime suvokti, kad pinigų pasaulyje stebuklų nebūna. Loterijose dalyvauja šimtai tūkstančių, o laimi vienetai. Todėl tikėtis, kad kai Tu išeisi į pensiją kažkas pasikeis – tėra aklas, jokiais faktais neparemtas tikėjimas. Šansai yra prieš Tave. 

Taip, pensijos skaičiukai “ant popieriaus” auga, tačiau jos neauga sparčiau negu kainos. Kitaip būti negali, nes dirbančiųjų ir išlaikančių pensininkus mažėja, valstybių skolos didėja virš logikos ribų, visame pasaulyje pinigai spausdinami įspūdingais tempais (dėl to kyla kainos), o JAV socialinės apsaugos sistema planuoja savo bankrotą 2035-aisiais.

Todėl, jeigu vis dar aklai tiki jog kažkas pasikeis į gerą pusę – gyveni nepavydėtinoje fantazijoje. Statai savo gyvenimą lažybose ant šimtinio koeficiento, kur šansai laimėti yra 1%. Kam Tau to reikia?

Pinigus uždirbinėti pradėjau būdamas 15-os, o dabar man 29-eri. Per visą šį laiką sąmoningai niekuomet nekaupiau pensijos. Buvo epizodų, kai gaudavau pajamas pagal darbo sutartį arba individualią veiklą, ir tuomet socialinį draudimą privalėjau mokėti pagal įstatymą. Visais kitais atvejais turėjau pasirinkimą ir sąmoningai rinkausi neišlaikyti šios sistemos, kuri žadėjo man išmesti gelbėjimosi liemenę, kai pasensiu. 

Problema ta, kad sistema jau tuomet atrodė supuvusi ir mačiau, kad iki mano senatvės tos liemenės bus prakiurusios. Moku plaukti, bet žiemą vanduo šaltas, todėl paskendimas sušalus garantuotas 🙂 Supratau, kad norint išlikti virš vandens bei mėgautis kelione – reikia statyti laivą. Naudotis prakiurusia gelbėjimosi liemene man atrodė kaip planas Z, tačiau panašu kad daugumai tai yra planas A. Kodėl taip yra?

Aplinka kuria įsitikinimus. Įsitikinimai kuria mintis. Mintys kuria veiksmą. Veiksmai kuria įpročius. Masė žmonių, veikiančių pagal tą patį įprotį, kuria hipnotizuojantį ritmą. Įėjus į hipnotizuojantį ritmą, iš jo išeiti pavyksta retam – tam reikia pabudinti dvasią, išblaivinti protą ir pradėti regėti daiktus ir faktus tokius, kokie jie yra.

Kaip tą padaryti? Nuosekliai, atkakliai gilintis į save ir pasišvęsti eiti tobulėjimo keliu iki galo, kad ir kaip sunku bebūtų. Protas yra mūsų geras draugas, bet tuo pačiu ir aršus priešas. Priklausomai nuo Tavo prote įsidiegtų įsitikinimų, Tu mano žemiau pateiktą informaciją arba priimsi ir sėkmingai pasinaudosi, arba ne.

Viena iš svarbiausių finansinio gyvenimo formulių: Žinios -> Pajamos -> Turtas. Seka yra svarbi, ir ji būtent tokia. Tačiau ką matome visuomenėje? 

Vieni pabaigia mokyklas ir universitetus, susiranda darbus ir antrąsias puses, pasiima paskolą būstui ir pradeda auginti šeimą. Seka yra tokia: Žinios -> Turtas. Tokie žmonės, praleidę dešimtis metų žinių kaupimui, staiga puola pirkti turtą, pajamų didinimui laiko skyrę minimaliai. Deja, jų įsigyjamas turtas dažniausiai nėra tikras turtas, o finansinis pasyvas – objektas kuris nuolat siurbia pinigus (remontai, komunalai, renovacijos), jau net neįskaičiuojant to, kad reikia mokėti įmokas bankui. Taigi, pajamų didinimui dėmesio beveik neskiriama, o paskutinius laisvo dėmesio likučius dažniausiai suryja pradėję gimti vaikai.

Kiti gi mąsto pagal Turtas -> Pajamos formulę. Jie tiesiog įsitikinę, kad norint pasididinti pajamas reikia būti turtingam (t.y. turėti turto) ir kad tai yra kažkokia “išrinktųjų” teisė. Žinių elementas čia taipogi lieka nesuvoktas. Robinai Hudai, per vakarines TV žinias žadantys atimti iš turtingųjų ir išdalinti vargšams atrodo kaip niekad patrauklūs. Deja, to niekad neįvyksta, nes gyvatė negali suvalgyti savęs. Šie žmonės gyvena tylioje desperacijoje, užsidarę nuolankiai prisiimtų ribotumų kalėjimuose. Galbūt kartais jie paprašo Dievo pagalbos, tačiau Dievas negelbsti desperacijos – jis palaiko inspiraciją. Pokyčiai turi prasidėti iš vidaus.

Tik tie, kurie yra suvokę visą formulę (Žinios -> Pajamos -> Turtas), sulaukia finansinės sėkmės. Finansų meistrai suvokia, kad tikras turtas yra finansinis aktyvas – objektas, kuris Tau neša pajamas. Tačiau tokie objektai – ne bulvė, jie turi savo kainą. Nes juos perka visi turtėjantys žmonės. Kad juos nusipirkti, visų pirma reikia pasididinti pajamas. Nekalbu apie nuėjimą pas bosą ir paprašymą pakelti atlyginimą 20%. Kalbu apie apčiuopiamą pajamų didinimą – 2x, 5x, 10x, 100x. To padaryti neįmanoma neįgyjant papildomų žinių. 

Kodėl? O gi apsidairyk. Ar yra žmonių, kurie uždirba 2x, 5x, 10x ar 100x daugiau negu Tu? Yra. Ar Tu darai tai ką darė jie? Ne. Ar Tu žinai, ką jie darė? Ne. Ar sužinojęs, galėtum ir Tu taip padaryti? Taip. Kaip sužinoti? Skaityti knygas, dalyvauti seminaruose, daryti interviu. Įgytas žinias panaudoti įsitikinimų keitimui, tuomet praktikuotis pritaikant žinias iki tol kol tai tampa įpročiu, o tuomet tiesiog darai, darai, darai ir kas savaitę ar mėnesį atsisuki atgal, pasižiūri ką padarei netinkamai, ką galėtum padaryti geriau, pakoreguoji kursą ir važiuoji toliau!

Žinios visuomet yra pirmoje vietoje. Veiksmingos žinios, paimtos iš žmonių kurie JAU pasiekė tavo norimą rezultatą, ir pritaikytos praktikoje Tau leis ženkliai pasididinti pajamas. Ir tik tuomet pradėsi mokytis apie turtą – kaip jį protingai pirkti ir iš jo uždirbti. Iki to laiko – nešvaistyk laiko studijuodamas tai, ko negali įpirkti. Nebūk tas balvonas, kuris uždarbis.lt forume klausia kur INVESTUOTI 5000 eurų. Aš tokiems atsakau: Į ŽINIAS. Tuomet dažniausiai būnu išjuoktas ir užmėtomas akmenimis. Piestu stoja gynėjai, sakydami: “visi juk pradėjo nuo mažų dalykų.”

Jeigu tas žmogus ištisus metus lenkė nugarą, kad susitaupytų 5000 eurų ir dabar bando stačia galva įšokti į trečiąjį formulės etapą, praleisdamas ŽINIŲ ir PAJAMŲ DIDINIMO etapus – arba jis yra lošėjas, kuris tikisi iš menkaverčio turto uždirbti kosminę procentinę gražą (gyvena fantazijose), arba tiesiog nemoka skaičiuoti. 

Laikykime, kad nerizikinga finansinė grąža iš aktyvų yra 5%. 5000×5% = 250 eur per metus, arba 20 eur/mėn. Ar verta paaukoti 5000 eur ant menkaverčio turto, kad gauti 20 eur/mėn.? Ar geriau investuoti į žinias ir sužinoti kaip pasididinti pajamas 2x? O tai, pagal šalies vidutinį atlyginimą, būtų beveik +1000 eur/mėn.

Žinios -> Pajamos -> Turtas.

Paskutinis klausimas: ar žmogui, įgyvendinusiam šią formulę ir turinčio finansinių aktyvų, nešančių jam pajamas, senatvėje vis dar reikalinga prakiurusi gelbėjimosi liemenė?

Linkiu tapti finansų meistru ir įgyvendinti net ir pačias nuraučiausias svajones. Neįdribk į tylią desperaciją, kaip kad alaus gėrikas įdrimba į sofą prie TV. Atrask, kaip įgalinti ir pojūčius (materija), ir sielą – tuo pačiu metu. Tuomet gyvenimas taps įkvepiančiu, nes abi pusės žydės. 

P.S. Jeigu tobulėti norisi, bet protas šios informacijos nepriima dėl turimų įsitikinimų – nieko baisaus. Uoliai studijuok įsitikinimų pakeitimo metodus, dirbk su šiais metodais, ir po kiek laiko sugrįžk perskaityti šio straipsnio iš naujo. Progresas gali atrodyti lėtas, tačiau eidamas mažais žingsniais ir nesidairydamas į šalis tikslą galų gale pasieksi.


Paskelbta

kategorijoje